Śląski Oddział Wojewódzki NFZ - strona główna Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

Dla świadczeniodawcy

Kontraktowanie 2024

Informacje wspólne

UWAGA!

Od kwietnia 2023 obowiązuje nowa wersja aplikacji Ofertowanie.

Celem wprowadzenia nowej wersji Ofertowania jest zmiana technologiczna, bez zmian funkcjonalnych. Nowa wersja aplikacji została tak przygotowana aby użytkownicy korzystający do tej pory z poprzedniej wersji aplikacji mogli korzystać z nowej wersji bez zauważalnych zmian.

Stosowanie nowej wersji aplikacji Ofertowanie skutkuje potrzebą wprowadzenia zmian w Portalu świadczeniodawcy – będzie możliwe pobieranie pliku SSX w nowej wersji, odpowiedniej dla nowego Ofertowania.

Wszystkie postępowania ogłaszane od kwietnia 2023 roku będą domyślnie oznaczone jako takie, w których jest możliwe stosowanie nowej wersji aplikacji Ofertowanie.

W pierwszym okresie (kwiecień – maj 2023) będzie jeszcze możliwość pobrania pliku profilu potencjału w dotychczasowej wersji (dla poprzedniej wersji aplikacji). Taka możliwość będzie istniała w szczegółach profilu. Będzie również możliwość pobrania poprzedniej wersji aplikacji Ofertowanie.

Rafał Razik

Rafał Razik

Co roku z powodu czerniaka umiera w Polsce ok. 1400 osób. Jak się chronić przed czerniakiem? Jak stosować zasadę ABCDE czerniaka w praktyce? Tego dowiesz się z naszego Poradnika Pacjenta.

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do składania wniosków o zawarcie umów o realizację programu pilotażowego z zakresu „Profilaktyka 40 PLUS” na okres 01.07.2024 r. - 31.12.2024 r.

Zaproszenie do składania wniosków o zawarcie umów o realizację programu pilotażowego z zakresu „Profilaktyka 40 PLUS” na okres 01.07.2024-31.12.2024 r.

Szanowni Państwo,

przypominamy o obowiązku udzielania informacji zawartych w informatorze o uprawnieniach pacjentów opisanych w ustawie „Za życiem”...

Szanowni Państwo,

przypominamy o obowiązku udzielania informacji zawartych w informatorze o uprawnieniach pacjentów opisanych w ustawie „Za życiem” (1):

Prosimy o informowanie pacjentów o możliwości uzyskania pomocy w ramach opieki paliatywnej i hospicyjnej (2).

Przekazujemy ulotkę z podstawowymi informacjami na temat świadczenia perinatalnej opieki paliatywnej. Prosimy o wydrukowanie jej i udostępnianie lekarzom pracującym w Państwa placówce.

Ulotka powinna zostać przekazana pacjentowi w przypadku, kiedy lekarz stwierdzi, że mogą istnieć wskazania do objęcia pacjenta perinatalną opieką paliatywną.

 

Podstawa prawna

  1. art. 5 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz.U. z 2023 r. poz. 1923 ze zm.)
  2. części XV pkt 9 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej (Dz.U. z 2023 r. poz. 1324 ze zm.)

Jeśli Wasza ciąża prowadzi do narodzin letalnie chorego dziecka, macie prawo do szczególnej opieki. Dowiedz się, co Wam przysługuje

W rozpoznaniu męskiej niepłodności kluczowe znaczenie ma seminogram, czyli badanie nasienia. Kto może wykonać je bezpłatnie, jak się do niego przygotować i dlaczego jest tak ważne? Przeczytaj nowy Poradnik Pacjenta NFZ.

Podziękowanie ZUS Oddział Chorzów za udział i wsparcie inicjatywy ZUS Chorzów skierowanej do klientów i pracowników

Podziękowanie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie za uczestnictwo i współpracę podczas Dni Seniora 

Podziękowanie Szpitala w Knurowie Sp. z o.o. za pomoc i udział w festynie zdrowotnym pn.: "Zdrowie kobiet w każdym wieku"