UWAGA!
Od kwietnia 2023 obowiązuje nowa wersja aplikacji Ofertowanie.
Celem wprowadzenia nowej wersji Ofertowania jest zmiana technologiczna, bez zmian funkcjonalnych. Nowa wersja aplikacji została tak przygotowana aby użytkownicy korzystający do tej pory z poprzedniej wersji aplikacji mogli korzystać z nowej wersji bez zauważalnych zmian.
Stosowanie nowej wersji aplikacji Ofertowanie skutkuje potrzebą wprowadzenia zmian w Portalu świadczeniodawcy – będzie możliwe pobieranie pliku SSX w nowej wersji, odpowiedniej dla nowego Ofertowania.
Wszystkie postępowania ogłaszane od kwietnia 2023 roku będą domyślnie oznaczone jako takie, w których jest możliwe stosowanie nowej wersji aplikacji Ofertowanie.
W pierwszym okresie (kwiecień – maj 2023) będzie jeszcze możliwość pobrania pliku profilu potencjału w dotychczasowej wersji (dla poprzedniej wersji aplikacji). Taka możliwość będzie istniała w szczegółach profilu. Będzie również możliwość pobrania poprzedniej wersji aplikacji Ofertowanie.
Badania hematologiczne
Badania biochemiczne i immunochemiczne
Badania moczu
Badania kału
Badania układu krzepnięcia
Badania mikrobiologiczne
Badanie elektrokardiograficzne (EKG) w spoczynku.
Diagnostyka ultrasonograficzna
Zdjęcia radiologiczne:
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może wystawiać skierowanie na badania endoskopowe:
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może wystawiać skierowanie na badanie tomografii komputerowej płuc po stwierdzeniu nieprawidłowości w badaniu radiologicznym klatki piersiowej przy wskazaniach do pogłębienia diagnostyki.
Świadczenia medycznej diagnostyki laboratoryjnej lub diagnostyki obrazowej i nieobrazowej w POZ finansowane w ramach budżetu powierzonego diagnostycznego:
Sprawuje pielęgnacyjną opiekę położniczą i ginekologiczną poprzez:
Położna opracowuje plan edukacji przedporodowej a następnie prowadzi na jego podstawie edukację kobiet w ciąży (także w ciąży wysokiego ryzyka), przygotowując je praktycznie i teoretyczne do odbycia porodu i połogu, karmienia piersią i rodzicielstwa. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno indywidualnie, jak i w grupach.
Począwszy od 21. do 31. tygodnia ciąży sprawuje opiekę w formie wizyt odbywających się raz w tygodniu, a od 32. aż do rozwiązania – nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Po porodzie położna opiekuje się noworodkiem do ukończenia drugiego miesiąca życia oraz kobietą w okresie połogu, przeprowadzając w tym czasie 4 do 6 wizyt patronażowych.
Realizowana w formie wizyt domowych pooperacyjna opieka pielęgnacyjna nad kobietą po operacji ginekologicznej lub onkologiczno-ginekologicznej może trwać od momentu wypisu ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej.
Pielęgniarka lub higienistka szkolna sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą szkolną począwszy od oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do ostatniej klasy szkoły podstawowej, z wyłączeniem szkól dla dorosłych. W przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego profilaktyczna opieka zdrowotna jest sprawowana do ukończenia przez nich szkoły ponadpodstawowej.
Świadczenia pielęgniarki lub higienistki szkolnej obejmują:
Pielęgniarka POZ wykonuje zabiegi na podstawie skierowań i zleceń od lekarzy pracujących w ramach umowy z NFZ. W razie konieczności pobrania materiału do badań diagnostycznych w domu pacjenta pielęgniarka pobiera je wyłącznie na zlecenie lekarza POZ, do którego zadeklarowany jest pacjent.
Dni i godziny przyjęć, w tym wizyt domowych, określa harmonogram pracy pielęgniarki.
W uzasadnionych medycznie przypadkach świadczenia udzielane są bezzwłocznie lub w dniu zgłoszenia. W schorzeniach przewlekłych oraz w pozostałych przypadkach pielęgniarka udziela świadczeń w terminie uzgodnionym z pacjentem. Świadczenia realizowane na podstawie zlecenia lekarskiego lub skierowania są udzielane zgodnie z terminami określonymi w treści zlecenia lub skierowania.
Świadczenia pielęgniarki POZ w domu pacjenta
Opieką pielęgniarki POZ realizowaną w warunkach domowych mogą być objęte zadeklarowane do pielęgniarki POZ osoby w każdym wieku, u których występuje ograniczenie sprawności psychofizycznej w wyniku choroby. Opieka pielęgniarska sprawowana jest w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pomiędzy 8.00 a 18.00, w terminach uzgodnionych z pacjentem.
Świadczenia pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej realizowane w domu pacjenta, w tym również w domu pomocy społecznej, odbywają się zgodnie z ustalonym dla niego indywidualnym planem opieki.
W przypadku podopiecznych domów pomocy społecznej sprawowanie opieki przez pielęgniarkę POZ obejmuje:
Środki higieny osobistej, leki, środki farmakologiczne (w tym specjalistyczne opatrunki do leczenia odleżyn), środki ortopedyczne i pomocnicze oraz sprzęt medyczny, niezbędne do wykonywania przez pielęgniarkę czynności higieniczno pielęgnacyjnych – zapewnia pacjent, rodzina lub jego opiekun.
Świadczenia w ramach profilaktyki chorób układu krążenia
W ramach profilaktyki wykonywane są badania biochemiczne krwi (stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL‑cholesterolu, HDL‑cholesterolu, triglicerydów i glukozy), dokonywany jest pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz określany jest współczynnik masy ciała (Body Mass Index – BMI).
Program skierowany jest do osób obciążonych czynnikami ryzyka, znajdujących się na liście pielęgniarki POZ w grupie wiekowej najbardziej zagrożonej chorobami układu krążenia, a więc od 35 do 65 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia, cukrzyca, przewlekła choroba nerek lub rodzinna hipercholesterolemia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia (także u innych świadczeniodawców). W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.
Świadczenia w ramach profilaktyki gruźlicy
W ramach profilaktyki przeprowadza się wywiad w kierunku gruźlicy i edukację zdrowotną pacjenta. W przypadku pacjentów z grupy największego ryzyka zachorowania, pielęgniarka POZ przekazuje pisemną informację lekarzowi POZ, do którego pacjent ma złożoną deklarację, o wynikach przeprowadzonej ankiety. Pacjentowi wskazuje się tryb dalszego postępowania, w tym przekazuje się informację o konieczności zgłoszenia się do lekarza POZ w celu dalszej oceny stanu zdrowia.
Kompleksowa Opieka Pielęgniarska (KOP) w ramach opieki przejściowej
KOP w ramach opieki przejściowej po przebytej hospitacji obejmuje
Świadczenia te zwiększają dostęp pacjentów po przebytej hospitalizacji do wzmożonej opieki pielęgniarskiej oraz edukacji zdrowotnej w zakresie radzenia sobie z chorobą.
kieruje na badania laboratoryjne
Wykaz badań diagnostycznych, za które płaci lekarz POZ, jest ściśle określony. Od lipca 2022 r. został rozszerzony katalog badań diagnostycznych, na które kieruje lekarz POZ o badania finansowane w ramach budżetu powierzonego diagnostycznego.
Wszystkie badania wykonywane są na zlecenie lekarza. Jeżeli w wyniku udzielonej porady zachodzi konieczność ich wykonania, lekarz wskazuje pacjentowi laboratorium, w którym zostaną one wykonane.
W przypadku uzasadnionym medycznie, materiał do badań laboratoryjnych może być pobrany w domu pacjenta. Zlecenie na pobranie materiału wystawia lekarz POZ, który we własnym zakresie i na własny koszt zapewnia także pojemniki na materiały do zleconych badań oraz pojemnik zbiorczy do transportu pobranych próbek. Zlecenie lekarza POZ wykonuje pielęgniarka, do której pacjent jest zadeklarowany.
Zawsze należy wskazać pacjentowi pracownię lub laboratorium, które wykona zlecone badanie.
może realizować opiekę koordynowaną (po spełnieniu wymaganych warunków)
Opieka koordynowana może być realizowana w POZ w co najmniej jednym z następujących zakresów:
realizuje profilaktykę chorób układu krążenia
W ramach profilaktyki wykonywane są badania biochemiczne krwi (stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL‑cholesterolu, HDL‑cholesterolu, triglicerydów i glukozy), dokonywany jest pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz określany jest współczynnik masy ciała (Body Mass Index – BMI).
Program skierowany jest do osób obciążonych czynnikami ryzyka, znajdujących się na liście lekarza POZ w grupie wiekowej najbardziej zagrożonej chorobami układu krążenia, a więc od 35 do 65 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia, cukrzyca, przewlekła choroba nerek lub rodzinna hipercholesterolemia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia (także u innych świadczeniodawców). W przypadku wykrycia nieprawidłowości pacjent kierowany jest na dalszą diagnostykę.
kieruje na niektóre kosztowne badania diagnostyczne
Lekarz POZ może kierować chorych, którzy są pod jego opieką, na kolonoskopię, gastroskopię oraz tomografię komputerową płuc. Skierowanie na te badania musi wynikać z procesu leczenia i diagnostyki prowadzonego przez lekarza POZ. Skierowanie na TK płuc może zostać wystawione po stwierdzeniu nieprawidłowości w badaniu radiologicznym klatki piersiowej przy wskazaniach do pogłębienia diagnostyki. Na pozostałe badania, takie jak np. tomografia innych okolic anatomicznych niż płuca lub rezonans magnetyczny, kierować mogą jedynie lekarze specjaliści.
kieruje pacjenta do lekarza specjalisty lub do szpitala
Lekarz POZ kierując pacjenta do lekarza specjalisty lub do szpitala zobowiązany jest do wykonania i dołączenia do skierowania wyników niezbędnych badań diagnostycznych zgodnie z rozpoznanym schorzeniem, aktualną wiedzą i praktyką medyczną, w celu potwierdzenia wstępnego rozpoznania.
wypisuje recepty według zalecenia lekarza specjalisty
Lekarz POZ może wystawić pacjentowi receptę na leki, które zastosował lekarz w poradni specjalistycznej, jeżeli otrzyma wydaną przez lekarza specjalistę informację – o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach (w tym o okresie ich stosowania i dawkowania).
kieruje na zabiegi w gabinecie zabiegowym i w domu pacjenta
W gabinecie zabiegowym wykonywane są zabiegi oraz procedury pozostające w kompetencjach lekarza POZ i wymagające jego udziału, związane bezpośrednio z udzielaną poradą lekarską. W sytuacji uzasadnionej stanem zdrowia pacjenta, zabiegi mogą być wykonywane także w domu pacjenta. Jeśli jakieś zlecenie ma wykonać pielęgniarka, lekarz wydaje skierowanie do tej pielęgniarki, do której pacjent jest zadeklarowany.
Uwaga! Obowiązuje wzór skierowania określony w załączniku nr 5 do obowiązującego zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.
wydaje kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego
Lekarz POZ, w przypadku uprawdopodobnionego postępowaniem diagnostycznym podejrzenia wystąpienia nowotworu złośliwego lub miejscowo złośliwego, wydaje świadczeniobiorcy kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego (DiLO).
kieruje na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
W odniesieniu do dzieci i młodzieży szkolnej, w przypadkach niekwalifikujących się do rehabilitacji leczniczej, lekarz POZ kieruje dziecko na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne organizowane w szkołach i finansowane ze środków publicznych na podstawie odrębnych przepisów.
kieruje na leczenie uzdrowiskowe
Wystawiając skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lekarz POZ bierze pod uwagę aktualny stan zdrowia pacjenta, wskazania i ewentualne przeciwwskazania oraz w przypadku dorosłych okres, jaki upłynął od dnia zakończenia przez pacjenta ostatniego leczenia uzdrowiskowego (nie wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy od tej daty) i zalecaną częstotliwość korzystania z leczenia uzdrowiskowego (nie częściej niż raz na 18 miesięcy, co nie oznacza, że można korzystać z tej formy leczenia co 18 miesięcy, gdyż możliwości finansowe Oddziałów Wojewódzkich NFZ są różne, a co za tym idzie różnie kształtuje się częstotliwość wyjazdów do sanatoriów).
Skierowanie w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia przez lekarza pod rygorem utraty ważności skierowania przesyła się do oddziału wojewódzkiego NFZ. Skierowanie może być przesłane przez pacjenta wskazanego w skierowaniu lub przez świadczeniodawcę.
Więcej informacji na temat leczenia uzdrowiskowego znajduje się w zakładce Uzdrowiska.
wydaje zlecenie na transport sanitarny
Lekarz POZ podejmuje decyzję o konieczności zapewnienia pacjentowi transportu sanitarnego. On też ocenia, czy transport będzie bezpłatny, częściowo lub całkowicie odpłatny. Informacja o odpłatności powinna zostać odnotowana przez lekarza na zleceniu. W takim wypadku lekarz jest także obowiązany do poinformowania pacjenta lub jego opiekuna o konieczności pokrycia kosztu transportu.
W celu skorzystania z porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnej pacjent powinien dokonać wyboru lekarza, pielęgniarki i/lub położnej.
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 października 2017 roku o podstawowej opiece zdrowotnej pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ nie częściej niż dwa razy w roku kalendarzowym. Nie ma potrzeby zgłaszać tego faktu u dotychczasowego świadczeniodawcy. Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio u świadczeniodawcy w przychodni i nie trzeba tego faktu potwierdzać w oddziale Funduszu. W przypadku każdej kolejnej, nieuzasadnionej zmiany należy wnieść opłatę w wysokości 80 złotych. Opłatę należy uiścić na konto właściwego oddziału NFZ.
Podczas pobytu poza miejscem zamieszkania, np. na wakacjach, w delegacji, u rodziny, pacjent ma prawo do podstawowej opieki zdrowotnej w sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia.
Opłaty nie pobiera się w przypadku:
Wyboru dokonuje się w imieniu własnym. W imieniu innej osoby deklaracje mogą złożyć pełnoletni opiekunowie lub opiekunowie prawni niepełnoletnich dzieci, bądź innych osób, dla których ustanowiony został opiekun. Deklarację wyboru składa się do konkretnej osoby udzielającej świadczeń: imiennie do lekarza, pielęgniarki czy położnej. Przy wypełnieniu deklaracji wyboru osoba wypełniająca powinna otrzymać do wglądu instrukcję.
Pacjent może złożyć w jednym miejscu deklarację do lekarza, a w innym do pielęgniarki czy położnej, powinien jednak rozważyć praktyczne skutki takiego wyboru.
Pacjent składający deklarację do POZ nie ma obowiązku wybrania wszystkich trzech zakresów świadczeń w tej samej przychodni.
Deklaracje wyboru złożone przed dniem 15 czerwca 2014 r., w tym wspólne dla lekarza, pielęgniarki, położnej POZ, zachowują ważność. Należy je jednak wypełnić ponownie w sytuacji, gdy deklaracja nie była złożona w imieniu własnym.
Osoby ubezpieczone w innym państwie UE, ale mieszkające w Polsce, składają deklaracje do POZ na podstawie poświadczeń wydanych przez właściwy terytorialnie oddział Funduszu. Osoby zamieszkujące w jednym z krajów EFTA, a którym Fundusz wydał formularz E109 albo E121 nie mogą złożyć deklaracji wyboru.
Listę pacjentów, którzy złożyli deklaracje, sporządza się odrębnie dla każdej osoby udzielającej świadczeń w przychodni POZ.
Kiedy pacjent zgłosi się do lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ, do których złożył deklarację, a którzy nie pracują już w danej przychodni, świadczeniodawca nie powinien odmówić mu udzielenia świadczeń.
Jeżeli pacjent chce nadal korzystać z tej przychodni, powinien dokonać ponownego wyboru pracujących w niej lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ.
Deklaracja dla noworodka
Jeżeli dziecko do 6 miesiąca życia nie ma nadanego numeru PESEL, może być zapisane na listę lekarza/pielęgniarki/położnej POZ na podstawie dowodu ubezpieczenia rodzica lub opiekuna prawnego. Po nadaniu dziecku numeru PESEL, najpóźniej po ukończeniu przez nie 6 miesiąca życia, rodzic powinien złożyć ponowną deklarację, ponieważ po tym czasie system informatyczny NFZ zaznaczy deklarację dziecka jako nieaktywną.
Limity osób objętych opieką
Liczba osób objętych opieką jednego lekarza nie powinna przekraczać 2500 osób.
Liczba osób objętych opieką jednej pielęgniarki nie powinna przekraczać 2500 osób.
Liczba osób objętych przez jedną położną POZ nie powinna przekroczyć 6600 osób (dziewczęta i kobiety oraz noworodki i niemowlęta obojga płci do ukończenia drugiego miesiąca życia).
Poprzez działania ukierunkowane na profilaktykę i promocję zdrowia, diagnostykę schorzeń, ale także na leczenie, zapobieganie i ograniczanie niepełnosprawności, podstawowa opieka zdrowotna ma decydujący wpływ na stan zdrowia pacjenta i jego rodziny.
Opieka w POZ sprawowana jest przez lekarza, pielęgniarkę i położną POZ oraz pielęgniarkę i higienistkę szkolną.
W ramach POZ prowadzone są między innymi:
Badania u dzieci do 16. roku życia wykonywane są w obecności opiekunów prawnych lub faktycznych.
Opieka koordynowana może być realizowana w POZ po spełnieniu wymaganych warunków. Świadczenia mogą być wykonywane w co najmniej jednym z następujących zakresów:
Wprowadzone świadczenia opieki koordynowanej umożliwiają dostęp do:
Dzięki wprowadzanym zmianom lekarze POZ mają możliwość szybszego postawienia diagnozy oraz ustalenia terapii. Natomiast pacjenci zyskują możliwość szybszego ustalenia diagnozy, określenia planu leczenia oraz dostępu do kompleksowych świadczeń opieki zdrowotnej.
W ramach porady kompleksowej przeprowadza się wywiad, badanie przedmiotowe, analizuje się wyniki badań i stosowanego leczenie, zleca się niezbędne konsultacje specjalistyczne i badania diagnostyczne oraz opracowuje się Indywidualny Plan Opieki Medycznej (IPOM). IPOM zawiera zalecenia wizyt kontrolnych, porad edukacyjnych udzielanych przez pielęgniarki lub lekarzy, badań kontrolnych oraz konsultacji dietetycznych.
Świadczenia udzielane są zgodnie z harmonogramem czasu pracy świadczeniodawców posiadających zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń
z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, tj. od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 8:00 a 18:00.
Diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, przewlekłej choroby niedokrwiennej serca oraz migotania przedsionków
W ramach diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, przewlekłej choroby niedokrwiennej serca oraz migotania przedsionków lekarz może zlecić wykonanie następujących badań diagnostycznych:
Diagnostyka i leczenie cukrzycy
W ramach diagnostyki i leczenia cukrzycy lekarz może zlecić wykonanie następujących badań diagnostycznych:
Diagnostyka i leczenie astmy oskrzelowej i przewlekłej choroby obturacyjnej płuc
W ramach diagnostyki i leczenia astmy oskrzelowej i przewlekłej choroby obturacyjnej płuc lekarz może zlecić wykonanie następujących badań diagnostycznych:
Diagnostyka i leczenie niedoczynności tarczycy oraz diagnostyką guzków pojedynczych i mnogich tarczycy
W ramach diagnostyki i leczenia niedoczynności tarczycy oraz diagnostyką guzków pojedynczych i mnogich tarczycy lekarz może zlecić wykonanie następujących badań diagnostycznych:
Po godzinie 18.00 do 8.00 rano dnia następnego (całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy) pacjent może skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne i udzielane bez skierowania w dowolnym punkcie udzielającym tych świadczeń.
Ważne: informujemy, że w związku ze zgłaszanymi problemami w zabezpieczeniu dyżurów przez lekarzy pediatrów, w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia dziecka, rodzic/opiekun przed udaniem się na wizytę, może w danym momencie, korzystając z kontaktu telefonicznego, zweryfikować dostępność godzinową pediatrów na dyżurze, aby w przypadku ewentualnych zmian w harmonogramach lekarzy podjąć decyzję, do której placówki się udać.
Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, we właściwym oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze oraz na stronie internetowej danego oddziału wojewódzkiego NFZ.
Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:
Pacjent może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku:
Informacja o zasadach świadczenia opieki nocnej i świątecznej powinna być umieszczona w widocznym miejscu wewnątrz i na zewnątrz siedziby lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.
(UWAGA - na czerwono zaznaczono świadczenia udzielane przez lekarza pediatrę)
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Bobrowniki, Mierzęcice, Psary, Siewierz miasto, Siewierz obszar wiejski, Ożarowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne– dla pacjentów powyżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Bielsko-Biała
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów poniżej 18 roku życia, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Bielsko-Biała
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Kamienica Polska, Konopiska, Poczesna, Starcza, Blachownia miasto, Blachownia obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne - udzielane tylko w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Będzin, Czeladź, Sławków, Wojkowice, Bobrowniki, Mierzęcice, Psary, Siewierz miasto, Siewierz obszar wiejski, Ożarowice
zakres świadczeń:
porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Bytom
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne , porada lekarska udzielana telefonicznie – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Chorzów
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne - dla pacjentów
poniżej 18 roku życia
świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Chorzów
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Cieszyn, Goleszów, Hażlach, Zebrzydowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Jasienica, Czechowice-Dziedzice miasto, Czechowice-Dziedzice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Czerwionka-Leszczyny miasto, Czerwionka-Leszczyny obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Częstochowa
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Częstochowa
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Dąbrowa Górnicza
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Gliwice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8.00-20.00
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Gliwice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Jasienica, Czechowice-Dziedzice miasto, Czechowice-Dziedzice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Pawłowice, Jastrzębie-Zdrój
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Jaworzno
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, wizyta pielęgniarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porady lekarskie udzielane telefonicznie
świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Katowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Knurów, Gierałtowice, Pilchowice, Sośnicowice miasto, Sośnicowice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Bestwina, Kozy, Porąbka, Wilamowice miasto, Wilamowice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Dąbrowa Zielona, Lelów, Przyrów, Koniecpol miasto, Koniecpol obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Lipie, Miedźno, Opatów, Panki, Popów, Przystajń, Wręczyca Wielka, Kłobuck miasto, Kłobuck obszar wiejski, Krzepice miasto, Krzepice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Lipie, Miedźno, Opatów, Panki, Popów, Przystajń, Wręczyca Wielka, Kłobuck miasto, Kłobuck obszar wiejski, Krzepice miasto, Krzepice obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Bieruń, Imielin, Lędziny, Bojszowy, Chełm Śląski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Lubliniec, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków, Woźniki miasto, Woźniki obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Ornontowice, Wyry
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze, Ornontowice, Wyry
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Myszków, Niegowa, Poraj, Koziegłowy miasto, Koziegłowy obszar wiejski, Żarki miasto, Żarki obszar wiejski
zakres świadczeń:
wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Mysłowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Mysłowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Janów, Mstów, Olsztyn miasto, Olsztyn obszar wiejski
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Piekary Śląskie
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Goczałkowice-Zdrój, Kobiór, Miedźna, Suszec, Pszczyna miasto, Pszczyna obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Pyskowice, Rudziniec, Wielowieś, Toszek miasto, Toszek obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Racibórz, Krzyżanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie, Rudnik, Krzanowice miasto, Krzanowice obszar wiejski, Kuźnia Raciborska miasto, Kuźnia Raciborska obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Kłomnice, Kruszyna, Mykanów, Rędziny
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Ruda Śląska
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Rybnik
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
świadczenia udzielane przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Kornowac, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Lubomia, Wodzisław Śląski, Godów, Gorzyce, Marklowice, Mszana
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielona w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Siemianowice Śląskie
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Chybie, Dębowiec, Skoczów miasto, Skoczów obszar wiejski, Strumień miasto, Strumień obszar wiejski
zakres świadczeń:
wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
zakres świadczeń:
wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Sosnowiec
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne oraz porady lekarskie udzielane telefonicznie, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Świętochłowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Szczyrk, Buczkowice, Jaworze, Wilkowice
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska ambulatoryjna, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice
zakres świadczeń:
wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów poniżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Tychy
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Tychy
zakres świadczeń:
wizyta pielęgniarska ambulatoryjna
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Szczyrk, Buczkowice, Jaworze, Wilkowice
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Ustroń, Wisła, Brenna, Istebna
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne – dla pacjentów powyżej 18 roku życia
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Kornowac, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Pszów, Radlin, Rydułtowy, Lubomia, Wodzisław Śląski, Godów, Gorzyce, Marklowice, Mszana
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Zabrze
zakres świadczeń:
wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godz. 8.00-18.00, od poniedziałku do piątku w razie konieczności udzielane są konsultacje pediatryczne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Poręba, Zawiercie, Irządze, Kroczyce, Włodowice, Żarnowiec, Łazy miasto, Łazy obszar wiejski, Ogrodzieniec miasto, Ogrodzieniec obszar wiejski, Pilica miasto, Pilica obszar wiejski, Szczekociny miasto, Szczekociny obszar wiejski
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Świerklany, Żory
zakres świadczeń:
porada lekarska ambulatoryjna, porada lekarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, porada lekarska udzielana telefonicznie, wizyta pielęgniarska udzielana w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta, wizyty pielęgniarskie ambulatoryjne, świadczenia udzielane również przez lekarza pediatrę w godzinach otwarcia poradni
obszar zabezpieczenia świadczeń w trybie wyjazdowym:
Żywiec, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka
UWAGA! Aktualny stan danych listy: 01.04.2025 r. Z uwagi na napływające od świadczeniodawców korekty danych, lista może ulegać dalszym zmianom.
[only-blind]
tel. 801 002 903
[/only-blind] [no-blind]
[/no-blind]
Podstawowa opieka zdrowotna to powszechnie dostępna, najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej. Świadczenia w POZ udzielane są osobom, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ. Realizowane są najczęściej w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie, poradni lub przychodni), ale w przypadkach uzasadnionych medycznie, także w domu pacjenta lub w domu pomocy społecznej. Świadczenia w POZ mogą być udzielane również w formie teleporady, przy czym lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty, jeśli:
Świadczenia POZ udzielane są w dni powszednie, od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 8:00 a 18:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, zgodnie z harmonogramem pracy świadczeniodawcy. Filie POZ mogą przyjmować pacjentów krócej niż w godzinach od 8.00 do 18.00, jeżeli w tym czasie pacjenci mają zapewniony dostęp do innej przychodni prowadzonej przez tego świadczeniodawcę.
Gabinet zabiegowy (w tym także punkt szczepień) powinien być czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy przychodni POZ, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Punkt szczepień powinien być także otwarty w godzinach popołudniowych po godzinie 15.00 – minimum jeden raz w tygodniu.
W przeważających przypadkach pacjent przyjmowany jest w dniu zgłoszenia.
Jednak:
porady mogą być udzielane w innym, uzgodnionym z pacjentem, terminie.
W przypadku:
świadczeniodawca zobowiązany jest zamieścić w miejscu udzielania świadczeń stosowne ogłoszenie w celu poinformowania pacjentów.
Śląski Oddział Wojewódzki NFZ
ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice
tel. 800 190 590
fax 32 735 15 71
ePUAP: /t6vk26nt1r/SkrytkaESP
Adres Doręczeń Elektronicznych (ADE):
AE:PL-43245-47541-JDDTW-18
Godziny urzędowania: w dni robocze
poniedziałek - 8:00 - 18:00
wtorek - 8:00 - 16:00
środa - 8:00 - 16:00
czwartek - 8:00 - 16:00
piątek - 8:00 - 16:00
Umów wizytę w Śląskim OW NFZ w Katowicach przez Internet