Śląski Oddział Wojewódzki NFZ - strona główna Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

Dla pacjenta

Wydarzenia w ramach projektu „Opieka koordynowana w POZ”

 

ilość wiadomości: 5
28.05.2026

WAKACJE na start - Powitanie Lata w Raszczycach


Miejsce wydarzenia:
LKS Raszczyce ul. Rudzka, 47-435 Raszczyce
Data wydarzenia: 27.06.2026
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Godzina zakończenia: 18:00

 

Zapraszamy na wydarzenie „WAKACJE na start - Powitanie Lata w Raszczycach”, które odbędzie się na terenie boiska sportowego LKS Raszczyce. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość:

  • dowiedzieć się z jakich programów profilaktycznych NFZ, Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Gminy Lyski można skorzystać (warunki skorzystania z programów),
  • z pomocą eksperta ds. profilaktyki zapoznać się z portalami Diety NFZ i Akademia NFZ,
  • zapoznać się z funkcjonowaniem Opieki Koordynowanej oraz możliwościami objęcia nią pacjenta,
  • zapoznać się z wykazem placówek oferujących Opiekę Koordynowaną w danym regionie,
  • wykonać analizę składu ciała wraz z indywidualnym omówieniem wyników (BMI, poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej, poziom wody w organizmie),
  • dowiedzieć się w jaki sposób Centralna e-rejestracja ułatwia dostęp do profilaktycznych świadczeń zdrowotnych,
  • z pomocą doradcy NFZ zainstalować aplikację mojeIKP i dowiedzieć się jakie niesie ze sobą korzyści (zgłaszanie do programów profilaktycznych, historia wizyt lekarskich, e-recepta),
  • dowiedzieć się jak skorzystać z leczenia uzdrowiskowego.

W czasie trwania działań profilaktycznych uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji ekspertów instytucji partnerskich.

 

20.05.2026

Noc Świętojańska - Ośrodek Wypoczynkowy Olza

Miejsce wydarzenia: Ośrodek Wypoczynkowy OLZA, ul. Kolejowa 1, 44-353 Olza
Data wydarzenia: 19.06.2026
Godzina rozpoczęcia: 15:00
Godzina zakończenia: 21:00

 

Śląski OW NFZ zaprasza do skorzystania ze skoordynowanych działań NFZ i Urzędu Gminy Gorzyce organizowanych na rzecz profilaktyki zdrowia. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość:

  • dowiedzieć się z jakich programów profilaktycznych NFZ, Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Gminy Gorzyce można skorzystać (warunki skorzystania z programów),
  • z pomocą eksperta ds. profilaktyki zapoznać się z portalami Diety NFZ i Akademia NFZ,
  • zapoznać się z funkcjonowaniem Opieki Koordynowanej oraz możliwościami objęcia nią pacjenta,
  • zapoznać się z wykazem placówek oferujących Opiekę Koordynowaną w danym regionie,
  • uczestniczyć w prelekcji dotyczącej Opieki Koordynowanej prowadzonej przez Prezesa placówki „Medipoz” Barbarę Walczak,
  • wykonać analizę składu ciała wraz z indywidualnym omówieniem wyników (BMI, poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej, poziom wody w organizmie),
  • dowiedzieć się w jaki sposób Centralna e-rejestracja ułatwia dostęp do profilaktycznych świadczeń zdrowotnych,
  • z pomocą doradcy NFZ zainstalować aplikację mojeIKP
    i dowiedzieć się jakie niesie ze sobą korzyści (zgłaszanie do programów profilaktycznych, historia wizyt lekarskich, e-recepta),
  • dowiedzieć się jak skorzystać z leczenia uzdrowiskowego,
  • uczestniczyć w części kulturalnej spotkania.
20.05.2026

„Zdrowe i bezpieczne wakacje” Przyrów

Miejsce wydarzenia: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie, ul. Szkolna 44, 42-248 Przyrów
Data wydarzenia:
16.06.2026
Godzina rozpoczęcia:
09.00
Godzina zakończenia:
15.00


Śląski OW NFZ zaprasza na wydarzenie „Zdrowe i bezpieczne wakacje”.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli:

  • Uzyskać informacje promujące zdrowy i bezpieczny tryb życia.
  • Skorzystać z warsztatów edukacyjnych w zakresie zdrowego odżywiania, higieny jamy ustnej na fantomie.
  • Wziąć udział w grach i zabawach dla dzieci o tematyce zdrowotnej.
  • Spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie oraz Policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
  • Wysłuchać prelekcji o bezpieczeństwie w czasie wakacji przygotowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Częstochowie oraz KRUS Oddział Regionalny w Częstochowie.
  • Poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

 

Pracownicy NFZ będą informować w jakich podmiotach realizowana jest opieka koordynowana oraz jak można z niej skorzystać. W trakcie wydarzenia będą prezentować uczestnikom dostępne programy profilaktyczne oraz możliwości korzystania z szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej.

13.05.2026

Dzieci Dzieciom-Dzieci Rodzicom

Miejsce wydarzenia: Amfiteatr ul. Daszyńskiego 28, 43-450 Ustroń
Data wydarzenia: 13.06.2026r.
Godzina rozpoczęcia: 10.00
Godzina zakończenia: 19.00


Zapraszamy na wydarzenie Dzieci Dzieciom-Dzieci Rodzicom Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli:

  • Zapoznać się z ofertą programów profilaktycznych NFZ/MZ
  • Zapoznać się z programem MojeZdrowie, który umożliwia skorzystanie z badań profilaktycznych i portalem diety.nfz.gov.pl.
  • Zapoznać się z funkcjonalnością IKP w kontekście zapisów na badania profilaktyczne
  • Wykonać pomiar masy ciała oraz skonsultować wyniki z dietetykiem.
  • Dowiedzieć się jak skorzystać z sanatorium

Pracownicy NFZ będą informować w jakich podmiotach realizowana jest opieka koordynowana oraz jak można z niej skorzystać. Na naszym stoisku będzie można zapoznać się z ofertą pozostałych partnerów wydarzenia.

W ramach skoordynowanych działań, Koleje Śląskie zorganizują przejazd specjalnego pociągu, który na trasie z Katowic do Ustronia zabierze zgłoszoną grupę dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Dla zainteresowanych osób będzie możliwość uzyskania EKUZ od ręki.

13.05.2026

Chorzów dla zdrowia

Miejsce wydarzenia: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie, ul. Dąbrowskiego 113 41-500 Chorzów
Data wydarzenia: 12.06.2026r.
Godzina rozpoczęcia: 12.00
Godzina zakończenia: 18.00


Śląski OW NFZ zaprasza do skorzystania ze skoordynowanych działań NFZ i Urzędu Miasta Chorzów organizowanych na rzecz profilaktyki zdrowia. W ramach akcji będzie można:

  • dowiedzieć się z jakich programów profilaktycznych NFZ, Ministerstwa Zdrowia oraz UM Chorzów można skorzystać (warunki skorzystania z programów);
  • skorzystać z programu profilaktyki raka piersi – badanie w mammobusie;
  • nauczyć się samobadania piersi i jąder – ćwiczenia na fantomach;
  • zmierzyć poziom glukozy we krwi i innych parametrów biochemicznych, zmierzyć ciśnienie tętnicze;
  • wykonać analizę składu ciała wraz z indywidualnym omówieniem wyników (BMI, poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej, poziom wody w organizmie),
  • porozmawiać z dietetykiem i dowiedzieć się jak korzystać bezpłatnego portalu Diety NFZ;
  • wziąć udział w prelekcji dotyczącej profilaktyki zdrowotnej;
  • z pomocą doradcy NFZ zainstalować aplikację mojeIKP i dowiedzieć się jakie niesie ze sobą korzyści (zgłaszanie do programów profilaktycznych, historia wizyt lekarskich, e-recepta);
  • dowiedzieć się w jaki sposób centralna e-rejestracja ułatwia dostęp do profilaktycznych świadczeń zdrowotnych;
  • dowiedzieć się czym jest Opieka Koordynowana w POZ i jak z niej skorzystać.
ilość wiadomości: 5