Śląski Oddział Wojewódzki NFZ - strona główna Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

Dla pacjenta

Drukuj

Tydzień Zdrowia Kobiet w Śląskim OW NFZ

01.03.2024

Od 4 do 11 marca zapraszamy Panie do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W ramach Tygodnia Zdrowia Kobiet przygotowaliśmy szereg wydarzeń dotyczących profilaktyki chorób kobiecych.


Tydzień Zdrowia Kobiet w NFZ przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Nie zabraknie okazji do rozmów o zdrowiu, możliwości wykonania mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi, a także zapoznania się z ofertą programów profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Jakie wydarzenia przygotował Śląski OW NFZ w Katowicach?

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami organizowanymi przez Salę Obsługi Klientów w Katowicach przy ul. Kossutha 13. Naszych doradców spotkasz nie tylko przy okazji wizyty w sali obsługi klienta, ale również podczas imprez i wydarzeń organizowanych w najbliższym tygodniu.  

 

Akcje zaplanowane przez Salę Obsługi Klientów w Katowicach:

  • 4 marca – dzień poświęcony walce z wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, od 10.00-14.00 na sali będą obecni również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
  • 6 marca – wsiądź do mammobusu! Przed budynkiem Śląskiego OW NFZ w Katowicach stanie mammobus, który w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie wykonywał bezpłatną mammografię w ramach programu profilaktyki raka piersi.
  • 11 marca – coś dla Panów, czyli profilaktyka chorób jąder. Nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji z zakresu profilaktyki chorób jąder, w tym samobadania na fantomach. Wykwalifikowany dietetyk obecny na Sali Obsługi Klienta opowie o wpływie żywienia na płodność oraz na rozwój chorób jąder.

 

Wydarzenia towarzyszące:

  • 5 marca – dzień poświęcony Profilaktyce 40 Plus w SZPAKMED Sp. z o. o. (Ruda Śląska, ul. Szpaków 33). Od 10.00 do 16.00 nasi doradcy opowiedzą o korzyściach wynikających z udziału w programie Profilaktyka 40 Plus. Przy mobilnym stoisku NFZ dowiesz się także o innych programach profilaktycznych oraz wyrobisz od ręki kartę EKUZ.
  • 6 marca – Siła Kobiet. Profilaktyka zaczyna się w głowie, a moc jest w nas! – akcja zorganizowana w Pałacu Kultury Zagłębia (ul. Wolności 1) w godz. od 15.00 do 17.00.
  • 6 marca – w ramach Środy z Profilaktyką Delegatura Śląskiego OW NFZ w Bielsku-Białej (ul. Karpacka 24, w godz. 10.00-14.00) organizuje akcję „W trosce o zdrowie kobiet”, podczas której porozmawiasz z przedstawicielkami bielskich Amazonek oraz pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej.
  • 7 marca – dzień poświęcony profilaktyce raka szyjki macicy w Centrum Medycznym Femina (Katowice, Kłodnicka 33). W godzinach od 10.00 do 16.00 eksperci NFZ będą edukować pacjentów w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy oraz korzyści wynikających z regularnego wykonywania cytologii.
  • 7-8 marca – IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (Plac Sławika i Antalla 1) w godzinach od 9.00 do 17.00 nasi eksperci udzielą fachowych porad z zakresu dietetyki, a także przedstawią ofertę programów profilaktycznych realizowanych przez NFZ, w tym programu profilaktyki Chorób Układu Krążenia. Przy mobilnym stoisku NFZ skorzystasz z również profesjonalnego analizatora składu ciała oraz wyrobisz EKUZ.
  • 8 marca – Razem dla zdrowia Kobiet. Wydarzenie poświęcone zdrowiu kobiet organizowane przez Delegaturę Śląskiego OW NFZ w Rybniku (ul. 3 maja 29) W godz. od 10.00-13.00 skorzystasz z analizatora składu ciała, uzyskasz porady farmaceuty, porozmawiasz z przedstawicielkami rybnickich Amazonek, a także skorzystasz z konsultacji z podologiem.

 

Bezpłatna mammografia

Dzień Kobiet to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Kobiety w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ.

W całym województwie będą czekały też MAMMOBUSY, czyli mobilne pracownie, gdzie panie mogą wykonać mammografię. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i kalendarz postoju mammobusów, i przyjść na badanie. Harmonogram jest dostępny m.in. na stronie Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZWszystkie aktualności