Śląski Oddział Wojewódzki NFZ - strona główna Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

O nas

Drukuj

Otwarcie Punktu Obsługi Klientów Śląskiego OW NFZ w Rudzie Śląskiej

27.04.2022

W Rudzie Śląskiej, przy ul. Niedurnego 34, został otwarty Punkt Obsługi Klientów Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. To od 27 kwietnia br. nowe miejsce na mapie obsługi klientów NFZ w województwie śląskim. Nowy punkt w regionie ułatwi mieszkańcom Rudy Śląskiej, i nie tylko, załatwianie spraw związanych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Będzie w nim można otrzymać informacje oraz załatwić szereg spraw związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym.

– To miejsce będzie służyło mieszkańcom. To idealna lokalizacja, aby taki punkt otworzyć. – powiedział podczas otwarcia placówki wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Musimy zrobić wszystko, żeby kontakt z pacjentem-klientem był jak najprostszy. To miejsce znajduje się w centrum Rudy Śląskiej. Myślę, że idealnie nadaje się do otwarcia tu kolejnego punktu obsługi – dodał Waldemar Kraska.

Nowy punkt ma doskonałą lokalizację, jest usytuowany w dzielnicy Nowy Bytom, blisko Urzędu Miejskiego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Niedurnego 34.

Placówka jest bardzo dobrze skomunikowana, nieopodal przystanków tramwajowo-autobusowych (ok. 120 m) w kierunkach: Świętochłowice, Bytom, Zabrze.

Budynek, w którym mieści się punkt, spełnia wszystkie wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w tym zmodernizowaną windę oraz oznakowane miejsce parkingowe.

Dla klientów przygotowano 3 stanowiska bezpośredniej obsługi, biletomat i system informowania o zajmowanym miejscu w kolejce.

Zgodnie ze strategią NFZ najważniejszy jest pacjent. Otwarcie takiego fantastycznego punktu obsługi klienta w sposób jednoznaczny pokazuje, że troszczymy się o pacjenta, troszczymy się o klienta mówił Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. Chcielibyśmy, żeby NFZ kojarzył się z miłym przyjęciem, żeby było tu jak w domu. Mamy przecież kącik małego klienta, miejsce do przewijania dzieci. Odchodzimy od chłodnego traktowania, od załatwiania sprawy przy okienkach. W tym punkcie można poczuć się ja w domu dodał prezes NFZ.

Do dyspozycji jest wygodna, klimatyzowana poczekalnia oraz pokój dla matki z dzieckiem, w którym można spokojnie nakarmić, przewinąć i uspokoić malucha.

Punkt jest też otwarty na potrzeby osób w spektrum autyzmu, wyposażony jest w odpowiednio wyciszone pomieszczenie.

Punkt w Rudzie Śląskiej jest 16. POK Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Pozostałe zlokalizowane są w: Bytomiu, Chorzowie, Cieszynie, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu-Zdroju, Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie, Raciborzu, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Zabrzu, Zawierciu i Żywcu.

Wszystkie aktualności