logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++
O nas

Drukuj

„Środa z Profilaktyką” – Dzień Chorego na Padaczkę

11.02.2020

Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych, występuje u ok. 1% populacji, dotyczy ok. 400 tys. Polaków. Istotą padaczki jest trwała skłonność mózgu chorego do generowania napadowych objawów, wynikających z nadmiernych wyładowań komórek nerwowych – czyli napadów padaczkowych.

W związku z przypadającym 14 lutego „Dniem Chorego na Padaczkę” najbliższa „Środa z profilaktyką” 12 lutego będzie poświęcona epilepsji. W Śląskim OW NFZ w Katowicach przy ul. Kossutha 13 w godz. od 11 do 14 ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach udzielą praktycznych informacji i przeprowadzą pokazy prawidłowego udzielania pomocy osobie z atakiem padaczki.

Gorąco zachęcamy do pobrania ulotki informacyjnej - poznaj kilka prostych zasad, abyś w przyszłości potrafił pomóc osobie zmagającej się z nagłym atakiem padaczki


W środę 12 lutego, w godz. od 10 do 14, zapraszamy również do Delegatury Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rybniku przy ul. 3 Maja 29 na spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Otyłości, którzy udzielą bezpłatnych porad i przeprowadzą badania tkanki tłuszczowej.

Tradycyjnie, jak w każdą środę, w godz. od 10 do 14 w Punkcie Obsługi w Katowicach zapraszamy też na bezpłatne pomiary ciśnienia, poziomu wody w organizmie i BMI wykonywane przez Przedstawicieli Centrum Medycznego Synexus Polska sp. z o.o. Pracownicy śląskiego NFZ szybko i bez kolejki wyrobią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i potwierdzą Profil Zaufany. Przekażą też informacje na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recept i prawidłowej diety.

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania:

INFO-ulotka-padaczka.pdf

Wszystkie aktualności