logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Śląski Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++
O nas

Drukuj

Żyj aktywnie! - Dzień Osób z Niepełnosprawnością

14.05.2019

W najbliższy piątek, 17 maja, w Oddziałach ZUS w Chorzowie, Częstochowie, Rybniku, Sosnowcu oraz Zabrzu organizowany jest Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie!". Na Dzień Otwarty zaprasza również Śląski Oddział Wojewódzki NFZ, który przygotował specjalne stoiska.

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie proponuje m.in. spotkanie z gościem specjalnym - osobą niepełnosprawną prowadzącą aktywny tryb życia. Podzieli się ona swoim doświadczeniem, zainspiruje obecnych do aktywności fizycznej. Przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Bytomiu poprowadzi warsztat muzykoterapeutyczny. Będzie można też wysłuchać prelekcji na temat zdrowej żywności, która to będzie połączona z degustacją.

Rybnicki Oddział ZUS poleca m.in. wykłady: „Mam orzeczenie o niepełnosprawności. Czy mogę podjąć pracę?", „Zdrowe reakcje" oraz „Sportowa MOC!", a także kiermasz rękodzieła przygotowanego przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas z Tychów, który to będzie miał miejsce w Inspektoracie ZUS w Tychach.

Również Oddział ZUS w Zabrzu zaprasza na szereg prelekcji i warsztatów, natomiast od 17 do 31 maja 2019 r. w siedzibie Inspektoratu ZUS w Tarnowskich Górach, a następnie od 1 do 15 czerwca 2019 r. w siedzibie Oddziału ZUS w Zabrzu będzie można zobaczyć wernisaż wystawy malarskiej Pani Katarzyny Warachim, która maluje obrazy ustami.

Szczegółowe informacje na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie możesz sprawdzić jakie wydarzenia organizuje Twój oddział ZUS - https://www.zus.pl/dzienon

We wszystkich Oddziałach ZUS Śląski Oddział Wojewódzki NFZ przygotował specjalne stanowiska, na których będzie można:

  • dowiedzieć się o dodatkowych uprawnieniach przysługujących osobom z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;
  • porozmawiać na temat leczenia sanatoryjnego;
  • zapytać o rehabilitację oraz inne świadczenia finansowane przez NFZ;
  • wyrobić kartę EKUZ (z wyjątkiem Oddziału ZUS w Sosnowcu).

Pokażemy też, jak skorzystać z serwisu dietetycznego NFZ, czyli portalu, na którym zupełnie za darmo można otrzymać diety (zbilansowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb) z rozpisanymi posiłkami na 14 dni. Na naszym stoisku będzie można również znaleźć materiały informacyjne dotyczące Internetowego Konta Pacjenta i e-recepty.

Pliki do pobrania:

INFO-ZUS-17maja-dzienON_.pdf

Wszystkie aktualności